צילום: דוד קפלן

אחרי מגוון תפקידים: משייקספיר בתיאטרון בארץ ובחו"ל , דרך קולנוע – השתתפות בסרט השואה זוכה האוסקר "הבן של שאול" ,ובטלוויזיה. בארץ ובטורונטו ובאוף-ברודוויי ועד משחק בסדרות כמו "רמזור" ו"החברים של נאור", החליט אמיתי קדר לעלות את סיפורו האישי על הבמה בהצגת היחיד ההולכת וצוברת תהודה.

לאחר סיבוב באוקטובר ולפני הופעות נוספות בקהילות הישראליות בצפון אמריקה בחודש מאי (טורונטו, בוסטון, וונקובר, קליפורניה) ביום ההלוויה של אימו, מצא השחקן והיוצר אמיתי קדר, יומנים שהיא כתבה לאורך השנים בתוך קופסת נעליים ולידם מכתב.

לדבריו: "אני בנה היחיד. כשנפטרה הייתי סטודנט צעיר למשחק ותיאטרון. עברו כ- 25 שנה ומאז היומנים איתי, מבקשים ממני, מתחננים, שאתן בהם חיים. היומנים שופכים אור על ילדותי, על יחסיי אם ובנה בשני עולמות מקבילים בהם היא חיה: עולם המציאות ועולם הפנטזיה – עולם ייסוריי הנפש והאשליה, הרווי בתעתועי שווא."

ההצגה היא הזדמנות ייחודית ונדירה להיחשף לעולמה הפנימי של אישה, אמא, המתמודדת עם מחלה נפשית קשה, שתיעדה את תחושותיה וחוויותיה בזמן אמת. המחזה עוסק בחלום של אמא. האם הוא אמנם רק אשליה, סימפטום של מחלתה? או אולי רק מסיכה שהיא עוטה עליה בדיוק כפי שעושה השחקן על הבמה. במהלך ההצגה קדר מגלה, שאולי הבחירות שעשה בחייו הן בעצם חלק מהמסע לקיים את הצוואה/החלום שהשאירה לו אימו.

אמיתי קדר (54) נולד בטורונטו. הוא בוגר החוג לתיאטרון באוניברסיטת ת"א 1996. למד משחק ב"אקטור סנטר" ובבית הספר לקולנוע וטלוויזיה בניו יורק וזכה בפרס השחקן המצטיין לשנים 2006, 2010 בתיאטרון יידישפיל (תיאטרון היידיש בישראל).

קדר שיחק בתיאטרון הבימה, תיאטרון באר שבע ותיאטרון הסמטה. הוא היה חלק מאנסמבל תיאטרון היידישפיל (2006- 2018) וכיכב ברבות מהצגותיו. שיחק ביידיש בארץ ובחו"ל. כמו כן שיחק בטורונטו במחזה זוכה הטוני "אוסלו" בתפקיד שמעון פרס, ובאוף ברודווי. בטלוויזיה הופיע במגוון תפקידים, ביניהם בסדרות "רמזור", "החברים של נאור", "ישראל", "אבדות ומציאות", "יש לה את זה", "הצרות שלי עם נשים", "הבאר", "ילדי בית העץ" ועוד. בקולנוע – שיחק בין היתר בסרט השואה ההונגרי "הבן של שאול" שזכה בפסטיבל קאן ובפרס האוסקר לסרט הזר (2016)

צילום: דוד קפלן

"היומנים של אמא"

מופע תיאטרלי אינטימי

יחסי בן/ילד לאמא המתמודדת עם תעתועי הנפש

מוצ"ש, ה-1 באפריל, בית מזי"א, ירושלים, בשעה 20:00 (כרטיס 60 שח)

לכרטיסים: https://tinyurl.com/mr2ek95f

לעמוד הפייסבוק של ההצגה – https://www.facebook.com/hayomanim