צילום: אפרת מזור

החופש האישי, הסדר החברתי והכאוס הקיומי נפגשים ביצירת מחול  הכוריאוגרף מור שני ורקדני להקת פרסקו הצגות בכורה אפריל בסוזן דלל תל אביב

2.4 יום ראשון בשעה 20:30

27.4 יום חמישי בשעה 20:30

28.4 יום שישי בשעה 14:30

 אלבום ויזואלי למוזיקה של הנריק גורצקי ולשמונה רקדנים המוקדש לאפשרות החופש הכמוסה באובססיה הקולקטיבית לסדר ושכפול. זוהי הצעה לאלטרנטיבה למציאות הכפייתית השולטת בחיינו ומותירה אותנו הלומי – הווה, מתפלאים ולא מבינים; הצעה לנוע ביחד באופן בו המתח בין ההיסטוריה והאוטופיה יכולים להפוך לריקוד.

הכוריאוגרף מור שני שאב השראה מהמוזיקה העוצמתית של המלחין הנריק גורצקי שצפה את התפוררות הקומוניזם והלחין את "סימפוניה של שירי היגון" בשנת 1976 שהייתה מעין תפילת אשכבה מוקדמת לקומוניזם בזמן ששהה ברכס הרי הטטרה (Tatry) שבין פולין לסלובקיה.

היצירה מעוררת המחשבה מאפשרת חופש יצירה לרקדנים להביא את האינדיבידואל ואת הקול האישי שלהם וליצור מופע של התרחשויות מתוך ניסיון לייצר סדר טבעי בתוך כאוס.

היצירה הינה מיקרו קוסמוס למציאות הפוליטית והחברתית העולמית בתקופה הנוכחית בה

אנשים בעלי רצון חופשי מוצאים את עצמם חיים בקבוצות חברתיות, מתנהלים על פי קודים חברתיים אך יחד עם זאת יכולים לבחור לא לעשות זאת ולהשמיע את קולם הייחודי.

תקופה המתבטאת בסדר מול כאוס, חוקים והסכמות שנטרפים וחיפוש של אנשים אחר הדרך האישית לבטא את עצמם, להרגיש קיימים, להתחרות על תשומת לב תוך כדי חיפוש מתמיד אחר האישור החברתי.

הכוריאוגרף בחר לא "לכפות" על הרקדנים התנהלות מובנית אלא לאפשר בחירה חופשית ממנה נוצרת בצורה אורגנית, התארגנות וסדר. על הבמה נוצר משחק מרהיב בכאוס שמתסדר מעצמו כאשר הכוריאוגרף בדומה לשליט החברה נותן הצצה למנגנון הבחירה האישית מתוך ידיעה שהפיזור המחשבתי והתנועתי מתגבש גם לרגעים של אחידות, דואטים, רגש וקבוצתיות ויכול גם להישאר ככאוס.

היצירה המרתקת מבטאת קורולציה בין מוזיקה, גוף ותנועה וממלאת את התפקיד הפוליטי של המחול כאמנות פיזית המתקיימת בתוך מבנה מנוהל ומסודר של להקה ומאפשר ביטוי אישי והעברה של מסרים ותחושות של היחידים המרכיבים אותה.

ניהול אומנותי: יורם כרמי

כוריאוגרפיה: מור שני

רקדני להקת פרסקו: נועם סרוקה, עירד אבני, תומר נתיב, סימון גנאגי, אילה אבירם, ליה מור, סופי הנס, יונה לייקין.

עיצוב פסקול ועריכה מוסיקלית: איתמר גרוס

עיצוב תלבושות: עומרי אלבו

עיצוב תאורה: עופר לאופר

צוות אמנותי : לטם רגב, ענבר נמירובסקי

ניהול הצגה: שולי צייגר

ניהול הפקה: אילה שרצר

צילום: אפרת מזור